Sothys Garden

SOTHYS’İN GÜZELLİK BAHÇESİ

SOTHYS’İN DOĞAL İÇERİKLERİNİN LES JARDINS SOTHYS’DEN GELDİĞİNİN BİLİYOR MUYDUNUZ?

Les Jardins Sothys, Fransız kırsalında küçük bir kasaba olan Auriac’da, çevresi doğal güzellikleri ile bir olacak şekilde tasarlanmış olup, bahçe ve bina kompleksi tarafından çevrelenmiştir. Les Jardins Sothys kelimenin tam anlamıyla,profesyonel cilt bakım ürünleri üreticisi Sothys International’ın kurucusu ve başkanı olan  Bernard Mas’ın yaşayan mirasıdır.

Bernard Mas’ın misyonun en büyük parçası olan bu bahçe ile Sothys; gelecek nesiller için doğaya saygılı olunmasını ve koruyucu alanlar oluşturulmasını destekler.

Geniş çeşitlilikte yerel bitkilerin evi olan bu bahçede, zemin ustaca su damlaları şeklinde düzenlenmiş ve bitkiler gökyüzündeki takımyıldızlarına benzer şekilde – yıldızların olağanüstü dizilimine göre – budanmıştır. Bu alan ayrıca rahat yürüyüşler için bahçeler, çayırlar ve orman yollarıyla çevrelenmiş parkurlar sunmaktadır. Mas  “gelecek nesiller için doğaya sahip çıkın”’der ve yaşadığımız çağı göz önüne alarak, varoluş nedenimizin “tarihin en gelişmiş kültürü olmak” olduğuna inanmaktadır.

Bahçeye ek olarak, bu alan uzun ve kısa konutlar, bir mağaza ve restorant içerir. Sothys ürünlerine ek olarak, Beuty Garden da satışı olan reçel, zeytinyağı, parfüm, likör, sabun ve bitki çayları  bu bahçeden elde edilen ürünlerle elde edilmektedir. Konu ile Bernard Mas “Amerikan malları teknolojiyi çok iyi kullandığı için bu nedenle daha çok tercih ediliyor, ancak insanlar artan cilt kanseri vakalarının farkında değiller. Bizim felsefemiz ‘Doğal Kozmetik’  ürünleri ile insanları teknolojinin zararlı etkilerinden uzaklaştırmak, güzelleştirirken aynı zamanda korumak” der.

Sothys Garden içinde yer alan, ahşaptan yapılmış çökmekte olan ahır, ahşap mandal ve kestane kirişler kullanılarak tekrar yapılmıştır ve yerleri meşeden yaparak, yerel ve doğal bir tarz ile zarif ve huzur verici bir etki elde edilmiştir. Yorgun gezginlerin üzerindeki gençleştirici etkisi göz önüne alarak da bu alanda bir Spa inşa edilmiştir. Bu alan özellikle planlanmıştır.

Aslında Mas, bu konsepti bir hotel ve spa içerecek şekilde geliştirmeyi umut etmektedir fakat bu proje 5 yıl veya daha uzun bir zaman alacaktır.  Spa halka açık olacaktır ve Sothys metotlarının öğretilebileceği bir yer olacaktır. Bernard Mas, bu alanı Sothys müşterilerinin en son ürünler ve metotlar hakkında haftalık eğitimler alırken bahçenin ve çevrenin keyfine varabileceği bir yer olarak düşünmektedir. Fakat ilk olarak; bahçeyi tamamlamak istemektedir ve daha yapılacak çok şey vardır. Ayrıca, Mas, yakındaki aile evini küçük bir otele dönüştürmeyi planlamaktadır.

Mas’ın büyüdüğü yerde şimdi bahçe ve spa projesi büyümektedir. Ve ailenin çoğu bireyi Monaco’da yaşamasına rağmen mümkün olduğu sürece Auriac’da toplanmaya devam etmektedirler. Mas’ın oğlu Christian, SOTHYS ‘Bernard Cassiere hattının müdürüdür ve şöyle der “Babam bilerek bahçeyi burada kendisinin büyüdüğü kasabada oluşturmuştur ve şimdi bu bahçe Sothys tarihinin ana kısımlarını oluşturmaktadır.”

Bernard Mas Limoges Üniversitesi’nde, kendi ürünlerinde daha organik ve doğal içerikler kullanabilmek için yerel bitkilerden elde edilen doğal polisakkaridler ve peptitler konusu üzerinde çalışmaktadır.  Doğru söylemek gerekirse tedarikçileri ile bu konuda rekabet etmek istememektedir, fakat kendi bahçesinde bulunan bitkilerden elde edilen içerikleri kullanma fikrine bayılmaktadır. Oğlu Christian’a göre kendi bitkilerini büyütmek istemektedir ve 2012 yılına göre kendi üretimini arttırmak istemektedir.

Mas fabrikasını Fransa’nın kamp ve outdoor aktivitelerinin gerçekleştiği bu alanda kurmuştur ve Sothys 350 çalışanı ile bu çevredeki en büyük 2 işyerinden birisidir (Diğer ise içerik tedarikçisi olan Silab’dır).  Bu fabrika 2000 versiyonlu ISO 9001 ve OHSAS 1801 sertifikalarına sahiptir. Firmanın diğer üretim fabrikası ise Miami Florida’dır.

Firma cilt bakım ve kozmetik markası olan Sothys, Simone Mahler ve Bernard Cassiere’i içerir, 110 şehirde 150.000’den fazla satış noktasına ve Paris, New York ve Tokyo’da bulunan 3 Sothys Enstitüsüne sahiptir.