Sothys Cilt Bakımı

Sothys cilt bakım uygulamaları;Temel (klasik) Cilt Bakımı ve Profesyonel Kit Bakımları olmak üzere 2 gruptan oluşur.

1)Temel Cilt Bakımı Uygulamalarında;


Cilt yapısına uygun ürünlerin seçilmesi ve uygulanması ile gerçekleşir.Temel Bakım; cildi ölü hücrelerden arındırmak,rahatlatmak ,ihtiyacı olan nem ve oksijeni sağlamak  amacı ile uygulanır.

Kuru/Hassas,Yağlı,Karma/Normal ve Kılcal damarlı  olarak belirlenen ve cilt yapısına uygun süt&tonik,peeling,maske, ,ampul, serum,krem ve en son güneş koruyucu ile bakım sonlandırılır.

Sothys temel bakımında iki kez peeling uygulaması yapılır.İlk olarak Biological Skin Peeling ile cilt yüzeyinden ölü hücreler arındırılır ve cilt bir sonraki derinlemesine temizlik için hazırlanır.Ardından Desquacream olarak adlandırılan enzimatik peeling ile cilt yüzeyinden bazal tabakaya kadar inerek derinlemesine cilt temizliği yapılmış olur.

2)Profesyonel Kit Bakım Uygulamalarında;

Cildin ve kişinin ihtiyacına uygun olarak,özel aktif içerik seçimi ile belirli bir amaca yönelik geliştirilen bakım kitleridir.Kit bakımlarında ;cildin derinlemesine temizlenmesinin yanı sıra düzenli uygulamalar ile ciltteki problemleri gidermeyi hedefler.Ayda iki(2) kez uygulanması önerilir.

Cildin ihtiyacına yönelik seçilebilecek ‘Profesyonel Kit Bakımları ‘ nelerdir?

KIRIŞIKLIK ve ELASTİKİYET KAYBI  >>>  COLLAGEN HYALURONIK INTENSIVE TREATMENT

NEMSİZLİK VE  KIRIŞIKLIK  >>> HYDRA3HA (TRIPLE HYALURONIK ASİT)

NEMSİZLİK  >>> HYDRADVANCE

GÖZ ÇEVRESİ  >>>  EYE CONTOUR TREATMENT

AKNE  >>> CORRECTING PROFESYONEL TREATMENT

LEKE VE YENİLEME  >>> RESURFACING PEELING TREATMENT

HASSASİYET  >>> EAU TERMAL SPA SENSETIVE SKIN

SEZON BAKIMI  >>> SEASONAL CARE

LUXURY CARE  >>> SECRET DE SOTHYS

Yapılan bakımın etkisini uzatmak ve kalıcılığını arttırmak için haftalık ev bakımına devam edilmesi önerilir.Bunun için en alternatif ikili olan Biological skin peeling ve Desquacream ile başlanabilir.Günlük kullanılacak serum ve krem iklisi ise cildin nem seviyesi korunur,daha sağlıklı,canlı ve net bir cilt görünümüne sahip olunur.